Ятрофа куркас (Jatropha Curcas): вирощування з насіння та догляд

Ятрофа куркас (Jatropha Curcas): вирощування з насіння та догляд

Тип рослини: багаторічний чагарник.

Опис: це тропічне або субтропічне отруйна рослина, яка використовується в аграрній сфері, щоб не підпускати тварин близько до полів. З фруктів деревця можна отримати масло, яке використовується для виробництва біопалива. Воно було протестовано в дизельних двигунах. Також продукти квітки можна застосовувати для створення інсектицидів і добрив. Ятрофа кактус не вимагає особливого догляду, і його нескладно вирощувати. Він витривалий до спеки, а також не настільки вимогливий до грунту. Однак він витривалий тільки до м’якого нетривалому морозу. У кімнатних умовах зазвичай вирощується ятрофа подагрика, але поки ще вона не так широко поширена в якості кімнатної рослини.

  • Батьківщина: Мексика, Центральна Америка.
  • Догляд: нескладний.

Температурний режим: в дикій природі ятрофа краще всього росте в тих місцях, де середня температура від 18 до 30 градусів. Воліє теплі регіони, а при холодній температурі скидає свої листи. Також слід пам’ятати, що чим старше дерево, тим краще воно переносить різні кліматичні перепади. Мороз без інею і снігу, швидше за все, повністю знищать молоді екземпляри і частково зашкодять дорослі рослини.

Освітлення: повне сонячне. Бажано підібрати для квітки таке місце, куди щодня потрапляють прямі сонячні промені протягом хоча б шести годин.

Тип ґрунту: грунт повинен бути добре дренованим. Ятрофа, догляд за яким не скрутний, може добре розвиватися і в бідних грунтах і рости в соляних умовах.

Полив: зволожувати грунт потрібно лише тоді, коли вона стане сухою. Взагалі ятрофа куркас стійка до посухи, але вона краще розвивається, коли отримує достатню кількість вологи. Але в той же час не потрібно поливати квітку занадто багато.

Добрива: незважаючи на те, що ятрофа можуть нормально розвиватися в бідних грунтах, все ж рекомендується вносити підживлення, які містять невелику кількість кальцію, магнію і сірки. Удобрювати грунт рекомендується восени, коли починають достигати плоди.

Ятрофа куркас (Jatropha Curcas): вирощування з насіння та догляд

Квітуча ятрофа на фото.

Розмноження: здійснюється шляхом посадки насіння. Ятрофа з насіння, посаджена у відкритий грунт, дає сходи протягом близько десяти днів. Підготуйте невелику ділянку землі, який має хороший дренаж і циркуляцію повітря. Витягніть всі бур’яни і додайте 5-7 сантиметровий шар гною. Глибина загортання насіння повинна вдвічі перевищувати розмір самих насіння. До того як ви посієте насіння, їх потрібно витримати у воді протягом восьми годин. Якщо вони все ще знаходяться в шкаралупі, то очистіть її до приміщення насіння у воду. Починати вирощування потрібно до початку сезону дощів. У перший тиждень насіння потрібно поливати двічі на день. Починаючи з восьмого дня, поступово знижуйте полив до одного разу на день. Збирати насіння потрібно роком пізніше, коли плоди стануть жовто-коричневими. Зберігайте їх або посадіть.

Посадка: виберіть найкраще місце в саду для посадки рослини. Вибране вами місце повинне бути очищене від каменів, палиць та інших великих предметів. Також потрібно видалити всі бур’яни. У висоту ці рослини можуть досягти від 4 до 9 метрів, а форма їх кущистість. Тому відстань між ними повинно бути як мінімум близько 3 м.

Ятрофа куркас (Jatropha Curcas): вирощування з насіння та догляд

Як правило, ятрофа вирощуються для запобігання руйнування ґрунтів від корозії, а також для плодів, які використовуються при виробництві палива. Тому зазвичай відразу садять велика кількість цих деревець. Вирийте ямку і посадити саджанець на ту ж глибину, в якій він був при вирощуванні в контейнері. Додайте компост і засипте ямку. Якщо грунт погано дренований, то додайте пісок і скопайте земляний ком кілька разів, щоб вода просочилася крізь кореневу систему. В іншому випадку існує ймовірність загнивання коренів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code