Як вибрати і зберігати цибулини тюльпанів до посадки

Про те, щоб виростити гідний урожай, потрібно подбати ще з осені. Це стосується і овочевих насаджень, і квітів – особливості цибулинних. Наприклад, багатьох турбує питання, як вибрати цибулини тюльпанів, і як забезпечити їм гідні умови зберігання, щоб навесні квіти дружно зійшли і радували буйством фарб. Скористайтеся порадами фахівців, щоб запастися гарним посадковим матеріалом.

Вибираємо тюльпани: правила вибору посадкового матеріалу

Від правильного вибору цибулин залежить подальший успіх вирощування тюльпанів. Визначитися з сортом — це лише половина справи. Важливо придбати якісний посадковий матеріал.

Отже, вибираємо тюльпани – вашій увазі кілька нескладних правил по вибору посадкового матеріалу, дотримуючись яких, можна уникнути прикрої невдачі.

1. Купувати цибулини необхідно до початку посадкового сезону, не дотягуючи до останнього моменту. Краще всього зробити це в період з кінця липня по середину вересня. У цей момент цибулини, викопані в поточному році, знаходяться в стані спокою. При більш пізньої купівлі велика ймовірність, що весь самий якісний посадковий матеріал буде вже розібраний більш розторопними квітникарями. Навесні ж купувати цибулини не слід, оскільки це напевно торішній нерозпроданий посадковий матеріал. Невідомо, в яких умовах він зберігався, не знизився коефіцієнт розмноження таких цибулин.

Дуже ймовірно, що при весняній покупці вам доведеться виходжувати таку цибулину протягом декількох сезонів.

Як вибрати і зберігати цибулини тюльпанів до посадки

2. При покупці зверніть увагу на те, як виглядає луска цибулини. Не слід купувати цибулини з товстою, щільною, темно-коричневою лускою. Крізь неї набагато важче буде прорости коріння. Крім того, щільна луска свідчення того, що цибулину перетримали в ґрунті. Це може призвести до погіршення її якості. Краще всього вибрати цибулини з тонкою, золотисто-коричневої лускою. На такий лусці допустимо наявність тріщини, їли цибулина загалом не пошкоджено.

3. Розмір цибулини також важливий при виборі. В ідеалі діаметр цибулини повинен становити 3,5-4,5 см, а розмір по колу 11-12 см або більше. Це доросла, добре визріла цибулина. Але можна брати і кілька менш великі, молоді, головне, щоб вони були здоровими і неушкодженими.

4. Оцініть придбаний садивний матеріал зовні. На поверхні цибулини не повинно бути ні цвілі, ні засохлою м’якоті, ні яких-небудь помітних механічних пошкоджень. Непридатні для посадки також цибулини з м’якою поверхнею і тронувшимся в зростання довгим тонким стеблом. В нормі може бути видно тільки щільний кінчик стебла, але рости він ще не має.

5. Стан дінця (нижній частині цибулини) є ще одним важливим показником при виборі. На дінці цибулини повинні бути добре видні кореневі горбки. Саме дінці повинно бути щільним. Якщо ж воно м’яке, а коріння вже почали зростати — цибулину купувати не варто, вона вважається неякісною.

6. Вага садивного матеріалу також відіграє роль при виборі. Цибулина повинна бути щільної і важкої. Якщо вона здається дуже легкою для своїх розмірів, значить вона підгнивша.

7. Знову придбані цибулини повинні пройти карантин. Як зберігати цибулини тюльпанів до посадки, якщо ви купили в магазині? Такий посадковий матеріал зберігають окремо від решти. Висаджувати в перший рік їх теж потрібно віддалік від інших посадок тюльпанів, щоб у разі наявності вірусу він не передався іншим кольорам. Тільки дотримавшись всі умови зберігання цибулин тюльпанів, на майбутній рік, переконавшись, що рослини не вражені вірусом, можна висадити ці цибулини разом з отвальными посадками.

Де і як зберігати цибулини тюльпанів до осені, а потім до посадки

Тут ви дізнаєтеся як зберігати цибулини тюльпанів до осені, і потім аж до самої посадки, за умови, що ви викопуєте їх самостійно.

Свій власний посадковий матеріал, вирощений на ваших клумбах, також потрібно грамотно культивувати і зберігати. Хороші, якісні цибулини виходять тільки за умови щорічної їх викопування після відцвітання тюльпанів. Викопувати цибулини тюльпанів для зберігання необхідно своєчасно. Для ранньо – і среднецветущих сортів термін викопування настає, коли листя повністю пожовкнуть і пожухнут, для поздноцветущих сортів — коли листя починають жовтіти і втрачають пружність. Якщо цибулини перетримати в ґрунті, це теж позначиться на них негативно — у таких цибулин знижується якість і повністю або частково втрачається здатність до вигонці.

Перед тим як сушити цибулини тюльпанів, їх очищають від землі, видаляють старі коріння і укладають в один шар на підстилку для просушування. Їх тримають на свіжому повітрі, під навісом, щоб уникнути попадання прямих сонячних променів. На яскравому сонці вони вийдуть пересушеними і можуть на наступний сезон не зійти.

Просушування на повітрі триває 7-10 днів при температурі 20-25°С і вологості повітря близько 50%. Після цього цибулини сортують. Їх розділяють за сортами і розмірами. Потім розкладають в окремі контейнери. Не слід накладати занадто багато — цибулини повинні зберігатися укладеними не більше ніж у три шари. В іншому випадку нижнім верствам буде утруднений доступ повітря, вони можуть зіпрівати, підгнити. Поле такої підготовки посадковий матеріал відправляють на подальше зберігання.

А де зберігати цибулини тюльпанів до посадки, щоб зберегти якісний посадковий матеріал? Аж до посадки цибулини тюльпанів зберігають у добре провітрюваному приміщенні, уникаючи як перезволоження повітря, так і його пересушування. Необхідно підтримувати вологість повітря на постійному рівні 60-70%. Оптимальна температура при зберіганні в перший місяць повинна складати 20-22°С. Саме такі умови сприяють закладання бруньки для наступного сезону. На другому місяці зберігання температуру знижують до 18°С. В останні два тижні перед посадкою знижують ще, до 12°С. Зберігання же в нижньому відділенні холодильника або у погребі, поширене серед недосвідчених аматорів, призводить до зниження якості цибулин і їх коефіцієнта розмноження. Вони після посадки проросте, але отримані рослини не дадуть квітів і не утворюють діток.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code