Які кімнатні рослини отруйні і небезпечні?

Домашні рослини сьогодні можна побачити практично в будь-якому будинку, офісі або квартирі, без них просто немислимий затишний і комфортний інтер’єр. Але ми рідко замислюємося, а всі кімнатні красені безпечні для нас? Справа в тому, що є ряд рослин, які прийнято вважати отруйними, тобто вони мають небезпечну для людей пилок, сік, запах.

Такі отруйні кімнатні рослини при вирощуванні вимагають обережного поводження і уважності, якщо в будинку є діти і домашні улюбленці, то краще всього або відмовитися від таких красенів, або ставити їх на недосяжну висоту. З’ясуємо докладно, які квіти можна тримати вдома, не проявляючи належної обережності.

Як правило, квіти цієї досить великої групи дуже красиві і привабливі. Їх листя і квітки відрізняються яскравими, соковитими фарбами, що обов’язково приверне увагу маленького дитини, але інколи навіть простий дотик малюка може заподіяти біль, стати причиною опіків, гнійників, запальних процесів. Навіть таке звичне всім створення, як герань, має пилок, здатну викликати сильні алергічні реакції у дітей і дорослих.

Підступні, але бездоганно красиві

Отруйні домашні квіти можна умовно розділити на три великі групи, які включають в себе смертельно небезпечні, небезпечні отруйні і малотоксичні. Розглянемо ці групи докладніше.

Малотоксичні відрізняються слабким отруйною дією. Їх сік, пилок та інші продукти життєдіяльності можуть викликати головні болі, діареї, блювоти. До таким декоративним мешканцям відносяться добре відомі всім каланхое, юка, герань, неріне, гемантус, алое. В правильних дозах препарати на основі таких рослин є лікувальними, але при їх приготуванні потрібно чітко слідувати всім рекомендаціям, так як навіть ліки можуть стати отрутою.

Небезпечні декоративні вихованці викликають більш серйозні розлади, серед яких сильні запаморочення і головні болі, втрата свідомості, серйозні харчові розлади. При цьому небезпека виходить від будь-якої частини кімнатної рослини. Якщо у вас є діти або домашні тварини, краще відмовтеся від вирощування таких зелених красенів, так як навіть маленький вхопили шматочок може стати причиною неприємностей.

Багато квіти цієї групи можуть викликати сильні алергічні реакції, опіки. При попаданні соку на поверхню шкіри чи слизової оболонки можуть з’явитися набряки, запалення, вони негативно впливають на систему дихання. Від багатьох навіть немає антидотів, що робить їх особливо небезпечними. Це такі рослини, як лілії, азалії, диффенбахія, антуріум, спатифиллум, філодендрон, догляд в домашніх умовах за яким дуже простий, і інші.

Особливо небезпечні – це кімнатні квіти, отруйні у яких всі частини. При випадковому попаданні соку в їжу може наступити сильне отруєння. Особливо підступний молочний сік, який викликає галюцинації, криваву діарею, зупинку дихання. До таких кольорів належать алламанда, плюмерії, олеандр, карісса та інші.

Які кімнатні рослини отруйні і небезпечні?

При вирішенні вирощувати вдома даних красенів, уважно ознайомтеся не тільки з умовами догляду, але і з такими особливостями, як безпека їх для оточуючих. Ставити їх рекомендується на недосяжній для дітей висоті, при догляді використовувати захисні рукавички, дотримуватися обережності і в такому випадку нічого страшного не станеться.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code