Види і сорти кімнатних бегоній

Видів і сортів кімнатних бегоній (Begonia) у домашньому рослинництві налічується більше тисячі, і майже стільки ж выедено гібридів цих квітів. Всі вони надзвичайно красиві і настільки ж примхливі. Щоб ці рослини радували вас цвітінням, для них потрібно створити особливі умови.

Але не менш чарівні і листяно-декоративні сорти кімнатній бегонії – вони також прикрасять будь-яке приміщення.

Сімейство: Бегониевые, листяно-декоративну, тіньовитривала.

Це сімейство об’єднує дуже велика кількість видів, серед яких є як листяно-декоративні, так і красивоцветущие. Менш вимогливі до догляду, але не менш красиві види кімнатних бегоній з великим асиметричним листю різного забарвлення. Всі вони віднесені до групи листяно-декоративних.

У бегонії королівської (Begonia rex) листя частково сріблясто-білі, знизу червонясте, коричневі або майже в центрі, яскраво-малинові, переходять у сріблястий і смарагдовий колір до периферії (сорт «Merry Christmas»).

Види і сорти кімнатних бегоній

Види і сорти кімнатних бегоній

Це сорт бегонії за описом схожий на сорт «Vesuvius», що має темно-бурі, майже чорні, з малиновими фосфоресціюючими плямами листя.

Кімнатна бегонія сорту «Peace» має зеленувато-сріблясте листя з мідно-шовковистим блиском і пурпурно-коричневим точковим малюнком уздовж жилок.

Види і сорти кімнатних бегоній

У бегонії клещевинолистной (Begonia ricinifolia) глубокорассеченные бронзово-зелене листя.

Види і сорти кімнатних бегоній

А у бегонії металевої (Begonia metallica) — оливково-зелені з яскравими червоними жилками і металевим блиском, знизу пурпурові, сидять на довгих опушених черешках. На такому багатому тлі невеликі рожевих відтінків квітки просто губляться.

Види і сорти кімнатних бегоній

Користь кімнатній бегонії для будинку

Бегонії — відмінне рослина для приміщень, розташованих на перших поверхах старих будинків, де зазвичай мало світла і досить сиро, а в повітрі підвищений вміст мікроскопічних цвілевих грибків. Користь бегонії в тому, що біологічно активні речовини, які виділяються листям цих рослин, виявляють активність стосовно цілого ряду мікроорганізмів і цвілевих грибків.

За фен-шуєм користь бегонії для дому полягає в тому, що ця рослина налаштовує людей на спілкування, робить їх більш комунікабельними.

Догляд за бегоніями

При догляді за бегоніями необхідно створити теплі умови, що ці рослини люблять трохи затінені приміщення з високою вологістю.

Бегонія коралова (Begonia corallina) взагалі може довгий час рости тільки при штучному освітленні.

Види і сорти кімнатних бегоній

Для створення ж необхідної вологості добре використовувати піддони з мокрим гравієм або зволожувачі повітря. Полив влітку рясний, взимку — помірний. Підживлення можна проводити тільки у весняно-літній період раз в 2-3 тижні. Пересаджують бегонії навесні кожні 1-2 роки, використовуючи грунтову суміш з листової землі, торфу, компосту, дернової землі та піску (1:1:1:0,5:1). Довгі, слабо облистнені пагони бегоній можна вкорочувати протягом усього року. Добре живцюється.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code