Види квітки колерія

Рід Колер (Kohleria) відноситься до сімейства Геснериевые, які поширені в Південній і Центральній Америці. Названий на честь М. Колера, викладача природничих наук р. Цюріха (XIX століття).

Колір — багаторічні трав’янисті рослини або напівчагарники з лускатими бульбоподібними кореневищами. Листя опушені. Квітки колерії поодинокі або зібрані в суцвіття — зонтик або кисть.

У культурі налічується більше десятка видів рослини колер (їх фото представлені в нашій фотогалереї нижче).

Колерія наперстянкоцветковая (Kohleria digitaliflora) – рослина з білими густоопушенние пагонами. Листя зелені, покриті густими короткими волосками. Квітки білі з рожевим відтінком. Зів у віночка зелений з пурпуровими плямами на відгині. На дорослій рослині утворюється до 15 квіток. Цвіте у серпні-вересні.

Види квітки колерія

Колерія приємна (Kohleria amabilis) відрізняється широкими яйцевидними листям довжиною до 10 див Забарвлення їх сріблясто-зелена з коричнево-пурпуровими смугами вздовж жилок. Квітки дрібні, яскраво-рожеві з малиновими цятками на пелюстках.

Види квітки колерія

Колерія колоскова (Kohleria spicata) — мініатюрна рослина. Листки довгасті, квітки червоні, в зіві помаранчеві, розташовуються на довгих стеблах.

Види квітки колерія

Колерія боготская (Kohleria bogotensis) досягає у висоту 60 див. Листки широкоовальні, довжиною 3-7 см, з біло строкатим опушенням уздовж жилок. Пониклі квітки поодинокі або зібрані по два. Трубка віночка довжиною близько 2 см, червонувата, знизу оранжево-червона, всередині зіву жовтувата, з червоними плямами і смужками. Цвіте рясно в липні-вересні.

Види квітки колерія

Колерія волосиста (Kohleria hirsuta) — багаторічна трав’яниста рослина з бронзовою листям і трубчастими квітками, зовні червоними, в зіві жовтими з яскраво-червоною цяткою.

Види квітки колерія

Колер пушістоцветковая (Kohleria eriantha) — рослина висотою до 45 див. Листя темно-зелені, покриті червонуватим пушком уздовж краю. Форма листа широколанцетна, довжиною до 6-7 див. колір Квітки цього виду оранжево-червоні з білими або жовтими плямами на пелюстках.

Види квітки колерія

Догляд за колерією в домашніх умовах

Оптимальне місце для розміщення рослин — вікна західної або східної орієнтації. На південних вікнах рослини притіняють. Навесні і влітку їх містять при температурі 22-26°С, взимку — при 16-18°С.

Поливають колерію в період активного росту м’якою відстояною водою, у міру підсихання верхнього шару грунту. Восени полив скорочують. Взимку поливають, не пересушуючи ком землі. Потрапляння вологи на листя небажано.

При догляді за колерією в домашніх умовах необхідно забезпечити підвищену вологість повітря, проте обприскувати рослини не рекомендується. Горщик з рослиною поміщають на піддон, наповнений керамзитом з водою або вологим торфом. Дно горщика не повинне торкатися води.

З весни до осені підгодовують щотижня комплексним мінеральним добривом. Восени і взимку рослини не підживлюють.

Пересаджують по мірі необхідності, коли коріння рослини обплетуть грудку землі. Горщики використовують широкі й неглибокі. Грунтову суміш для дорослих рослин складають з листової, дернової, перегнійної землі та піску (2 : 3 : 1 : 1). В грунт і дренаж додають шматочки деревного вугілля. Для молодих рослин дернову землю в субстрат не додають.

Розмноження колерії

Розмножують колер насінням, верхівковими живцями і діленням кореневищ. Насіння сіють у січні-лютому поверхнево, не засинаючи зверху землею. Грунтову суміш готують з листової землі і піску (1 : 0,5). Посіви поливають через дрібне ситечко, покривають склом, до появи сходів щодня провітрюють. Підтримують температуру 22-24°С. При розмноженні колер сіянці двічі пікірують, висаджуючи в горщики по одному.

Живці (верхівки пагонів) укорінюють в піску або готують суміш з рівних частин піску і листової землі, поливають і накривають прозорим ковпаком. Прискорюють процес вкорінення нижній підігрів і стимулятори коренеутворення. Укорінюються живці через 12-15 днів.

Шкодять рослині колерія павутинні кліщі, трипси, червці, щитівки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code