Євгена міртолістная (Eugenia) — чудовий бонсай

Євгена міртолістная (Eugenia) — чудовий бонсай

Тип рослини: чагарник.

Опис: сімейство – миртового. Налічується більше тисячі видів. Деякі види вирощують у цілях збору смачних плодів. Євгенія – це близький родич гвоздикового дерева. Листя використовують в якості сировини для гвоздикового масла, яке застосовується в парфумерній і харчовій промисловості. Природні умови – субтропічні і тропічні зони південного і північного півкулі. Євгенія – вічнозелене дерево, що досягає шести метрів у висоту в природних умовах зростання. Культивується в умовах зимового саду і великих приміщень. У звичайних квартирах виростають тільки молоді квітки. Відтінок молодих пагонів євгенії – червонуватий, листя – маленькі, блискучі, вузькі, темно-зеленого кольору. Якщо ви разітрете їх між долонями, то відчуєте приємний аромат. Після цвітіння має плоди червоного кольору.

Для кімнатного вирощування крім миртолистной євгенії також поширені загострена і дрібнолиста.

  • Батьківщина: субтропіки Австралії.
  • Середовище вирощування: вирощувати в оранжереї набагато краще, ніж в кімнатних умовах.
  • Аромат: відсутній.
  • Догляд: потрібно уважний догляд.
  • Температурний режим: 10-24°C. Це рослина теплолюбива, для хорошого розвитку і росту воно потребує среднекомнатной температурі повітря. Взимку для євгенії необхідно зниження температури до дванадцяти градусів.
  • Рівень вологості: помірний.
Євгена міртолістная (Eugenia) — чудовий бонсай

Квіти Євгенія на фото

Цвітіння: присутній. Відтінок квіток – біло-кремовий, з діаметром до трьох сантиметрів. Квітки зібрані у верхівкові кисті. Плоди, що утворюються після цвітіння, їстівні і володіють приємним смаком. Розмір порівнянний з великим плодом вишневого дерева. Квітки дрібні і чотирипелюсткові.

Освітлення: найкращим буде повне сонячне освітлення, що виходить з Сходу/Заходу/Півдня. Євгенія потребує яскравому освітленні, і якщо його недостатньо, то слід використовувати штучну підсвітку. Якщо погода дуже спекотна, то необхідно притінення від агресивних сонячних променів. У літній період рослина бажано розташувати на свіжому повітрі.

Тип ґрунту: суміш землі повинна бути в наступному співвідношенні: 2 частини дернової, 1 частина листової, 1 частина перегнійної і 1 частина піску. Переконайтеся, що у вашому грунті хороша аерація, якщо грунт дуже щільний, то додайте перліт або торф.

Полив: поливати євгенію треба помірно (не допускаючи пересихання земляної грудки), за винятком зимового періоду. Взимку норму поливу слід обмежувати. З-за того, що рослина погано переносить сухе повітря, влітку його бажано регулярно обприскувати.

Добриво: в період з квітня по жовтень євгену необхідно підгодовувати звичайними квітковими добривами в малих кількостях.

Шкідники: можливе ураження щитівкою і попелиць. Якщо грунт дуже вологий, то на листках можлива поява плямистості, внаслідок чого вони починають опадати.

Пересадка: один раз в два роки в міру потреби. Найкращий час для пересадки – весна. Пересаджуючи рослина, ні в якому разі не можна заглиблювати його кореневу шийку, навіть якщо трохи видніються коріння. Якщо посадка надто глибока, то рослина загине.

Розмноження: здійснюється двома способами: здерев’янілими живцями або насінням. Насіння євгенії слід сіяти в весняний період. Найкраще зрізати черешки в кінці літа, потім для вкорінення садити у вологий пісок. У жовтні живці пересаджують в грунт звичайного складу. Укорінювати верхівкові живці бажано в теплиці при температурі грунту не нижче двадцяти градусів.

Додатково: євгенія є відмінним рослиною для вирощування в якості бонсаї. Необхідна постійна обрізка крони, що дозволяє зробити рослина більш компактним і пристосованим для кімнатних умов. За допомогою обрізки квітці можна надати форму піраміди або конуса. Найбільш підходящий час для обрізки і пинцировки – весна.

Євгена міртолістная (Eugenia) — чудовий бонсай

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code