Шпрекелия (Sprekelia) кімнатна і для саду

Шпрекелия (Sprekelia) кімнатна і для саду

Тип рослини: цибулинна.

Опис: ці рослини не витримують зими на відкритому повітрі, і найчастіше в саду їх вирощують в якості однорічників. У висоту вони сягають від 15 до 30 див. Відносяться до сімейства амарилісових. Всього в роду відомо два види.

  • Батьківщина: Мексика.
  • Листя: ця рослина має вузькі ланцетоподібні листи.
  • Догляд: за рослиною потрібен уважний догляд.
  • Середовище вирощування: сад, оранжерея або домашні умови.
  • Температурний режим: 10-24°C.
  • Рівень вологості: помірний.

Освітлення: повне сонячне або півтінь. Краще всього, якщо сонячні промені будуть виходити з півдня чи заходу.

Шпрекелия (Sprekelia) кімнатна і для саду

Велике фото квітки шпрекелия

Цвітіння: шпрекелия починає цвісти наприкінці весни, і цвітіння триває протягом раннього літа. Вона має червоні квіти, що нагадують лілії. Іноді рослина може цвісти двічі на рік, але бувають випадки, що воно не зацвітає і протягом декількох років.

Тип ґрунту: грунт повинен бути збагачений поживними речовинами, простежте за тим, щоб у нього був хороший дренаж. Бажано, щоб грунт був злегка кислотної. Для того щоб поліпшити дренування, додайте в грунт гравій або пісок.

Полив: регулярний. Грунт повинен бути вологим. Для поливу можна використовувати дощову воду, але будьте обережні, так як в ній можуть міститися шкідливі кислоти.

Добрива: вносити рідкі підгодівлі потрібно раз в два тижні. Також в якості добрива відмінно підійде гній. Щорічно вносите позакореневе підживлення, що складаються з добре прогнилого гною. За рахунок такого підходу зростання буде більш інтенсивним, а цвітіння рясніше.

Шкідники: шпрекелия стійка до більшості шкідників, але іноді можливе ураження борошнистими червецами. Слідкуйте за тим, щоб ці шкідливі комахи не з’являлися на листках квітки.

Розмноження: здійснюється шляхом посадки діток від цибулини. Якщо ви збираєтеся вирощувати квіти з насіння, то садити їх потрібно в приміщенні. Насіння слід зарити невеликим шаром ґрунту, і вони повинні прорости при температурі 18-22 градуса. Вирощуйте рослини в приміщенні, а через два роки пересаджуйте їх в сад через два тижні після останніх морозів. Шпрекелии, вирощені з насіння, починають цвісти лише через сім років.

Шпрекелия (Sprekelia) кімнатна і для саду

Посадка: цибулини потрібно закопувати на глибину 12-15 див. Найкращий час для посадки – кілька тижнів потому після останнього морозу в прохолодному регіоні або восени в теплому регіоні. Відстань між квітками повинно бути близько 25-30 див. Вони часто вирощують в горщиках, тому шпрекелия кімнатна досить-таки популярна. Якщо ви садите цибулини горщик, то розрахунок повинен бути наступним: 2 цибулини на горщик розміром 150 мм. Після посадки рясно полийте рослину.

Застосування: шпрекелия, квіти якої виглядають дуже ефектно, часто використовується в якості кольорів для зрізання. Шпрекелия для саду популярна, так як вона відмінно виглядає в бордюрах. Крім того, квітка добре приживається в контейнерах.

Шпрекелия (Sprekelia) кімнатна і для саду

Додатково: восени в холодному кліматі цибулини необхідно заносити в приміщення і містити в вермикуліті. Як правило, шпрекелии не цвітуть кожен рік. Протягом установленого року зацвіте приблизно одне з чотирьох рослин. Якщо вам потрібно скопати землю, то цибулини необхідно отримати пізньої осені або ранньої зими. Дозвольте цибулин висохнути. Пересадіть їх у будь-який час в зимовий період. Під час періоду сплячки квітці потрібно сухий грунт. Припиніть полив, коли листя почнуть відмирати і почніть поливати рослину знову, коли листя знову стане проростати. В якості кімнатної рослини шпрекелию часто висаджують на сонячних підвіконнях. Такі умови відмінно підходять для хорошого розвитку квітки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code