Лантану (Lantana) — кімнатні квіти

Лантану (Lantana) — кімнатні квіти

Тип рослини: чагарник.

Опис: це рослини, квіти яких володіють надзвичайною гамою відтінків, абсолютно різноманітних від темно-червоного до червоного, помаранчевого, жовтого і навіть білого. Вони постійно цвітуть протягом дев’яти місяців, легко вирощуються, все, що потрібно – переносити рослини в оранжерею на зимовий період. У цього чагарнику виведено безліч сортів, таких як лантану шипувата, склепінчаста і т. д. В цілому, ці рослини прийнято вважати однорічниками, але в деяких жарких країнах на південно-сході вони визнані багаторічними. Ці чагарники не тільки дають гарні квіти, а ще і слугують підтримкою для дикої природи саду, оранжереї. Лантаны по-різному називають. Так, наприклад, в деяких країнах, можливо, ви почуєте, як їх іменують «бекон і яйця» або «окіст і яйця».

  • Батьківщина: Західна Індія.
  • Середовище вирощування: зазвичай вирощування здійснюється у літніх садах або оранжереях.
  • Листяний орнамент: відсутній.
  • Догляд: лантану вимоглива до теплих умов в зимовий період, тому її бажано переносити з саду в тепле приміщення в якості кімнатної рослини.
  • Освітлення: лантану ефектно цвіте при повному або частковому сонячному освітленні, і переконайтеся в тому, що рослина отримує, як мінімум, шість годин прямого, яскравих сонячних променів. Воно також переносить часткову тінь в денний період, але в такому разі воно, можливо, не буде рясно цвісти.

Цвітіння: ростуть у саду квіти приваблюють метеликів, а також служать чудовою прикрасою, додаючи в загальну масу яскраві тропічні відтінки. Лантану, квітка якої представляє для саду особливу цінність, володіє особливим світиться властивістю. Безліч видів містять різнокольорові пелюстки, що ростуть прямо біля один одного, формують своєрідні кисті, в яких легко поєднуються жовті, оранжеві, рожеві і блакитні відтінки. У інших видів квіти мають суцільний відтінок. Цвітіння пахне легким, приємним ароматом. Квіти рясно ростуть, поки рослина досягає свого повного розвитку. Тривалість їх цвітіння саду триває протягом усього літа до настання перших заморозків.

Лантану (Lantana) — кімнатні квіти

Тип ґрунту: цей чагарник віддає перевагу багаті, добре дренованим грунтам, але він легко пристосовується практично до будь-яких ґрунтових умов. Якщо в складі вашої грунту занадто великий вміст піску чи глини, то для поліпшення її родючості слід додати гній. Завжди використовуйте витриманий гній або компост, так як якщо ці добрива свіжі, то вони можуть спалити слабкі рослини.

Полив: полив лантаны повинен бути рясним, найголовніше – не дозволяти рослині пересихати. Якщо грунт піщаний, то необхідно щодня поливати квітку. При мульчуванні грунту волога буде довше зберігатися, а також це допоможе запобігти появі бур’янів. При недостатньому поливі квітка перестане цвісти або ж квіти почнуть опадати. Якщо ви помітите, що рослина перестало постійно цвісти, це ознака того, що йому потрібно більш глибокий і частий полив.

Лантану (Lantana) — кімнатні квіти

Добриво: лантану не потребує підгодівлях, якщо ви вирощуєте протягом одного сезону і внесли в садову грунт хороший якісний компост. Раз на місяць можна додавати збалансовані комплекти підживлень. Не рекомендується вносити занадто багато добрив, оскільки це рослина досить безтурботне, а надмірне використання підживлень може зупинити цвітіння чагарнику.

Лантану (Lantana) — кімнатні квіти

Хвора лантану на фото.

Шкідники і хвороби: взагалі, лантану витривала, легко вирощується рослина. На листках квітки утворюються токсини, які роблять його неприємним для худоби, кроликів і мишей: вони можуть спробувати його тільки з цікавості. До простим шкідників, вражаючих лантану, відносяться кліщі і жуки. Жуки, що вражають це рослина, як правило, 1-2 см в довжину, сірого кольору з темно-сірими або чорними вусиками. Ці жучки знищують квіти, а також можуть серйозно зашкодити його листя. Вищеназвані ознаки включають в себе поява помилок на листі з утворенням плям світлого кольору на темному листі. Щоб усунути зараження, використовуйте інсектицидну мило, спеціальне садове масло або спрей від шкідливих комах. При використанні спрею уважно прочитайте вказівки до застосування, зберігання, щоб переконатися в тому, що придбане хімічна речовина сумісний для використання з квітами лантаны.

Розмноження: лантану розмножується навесні, висаджується живцями або насінням. Якщо ви вирощується лантану з насіння, то її слід висаджувати в багату світлу грунт в теплому місці.

Лантану (Lantana) — кімнатні квіти

Застосування: з квітів лантаны можна зробити прекрасний контейнер, а також садові грядки. Зазвичай їх висаджують у садах, де багато метеликів. Квіти цієї рослини залучають навіть колібрі. Садіть лантану в контейнери, горщики, ящики на балконах, у масі з іншими тропічними квітами і рослинами. При вмісті в контейнерах необхідний щоденний полив. З безлічі видів цих квітів можна зробити затишний, яскравий, тропічний куточок у вашому саду, а також за допомогою цих рослин можна чудово прикрасити центральну зону саду або оранжереї.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code