Кімнатні квіти сукуленти

Кімнатні сукуленти володіють відмінними декоративними властивостями. Квіти сукуленти дозволяють декорувати будь-який інтер’єр навіть з невисоким рівнем освітлення на увазі своїй невибагливості. Квітка сукулент може активно розвиватися при невисоких температурах, однак оптимальною є кімнатна середовище з високим рівнем вологості. Тому можна ставити дані рослини поряд з акваріумами і фонтанчиками.

Загальною рисою цієї групи рослин є форма листа або стебла, а не якісь родинні зв’язки. Майже в сорока сімейств рослин є хоча б один представник сукулент.

Визначення слова «сукулент» дуже просте — це рослина з товстими, м’ясистими листям або з потовщеними або м’ясистими стеблами, які заміщають листя. Складніше проводити грань між рослинами, в цілому вважаються сукулентами, та іншими рослинами або групами, які підходять під визначення, але які класифікують інакше. Кактуси цілком відповідають визначенню, але їх розглядають як окрему групу. Сансевієрія і деякі інші рослини з м’ясистим листям розглядаються в цій книзі як звичайні кімнатні рослини, оскільки мають з суккулентами різні вимоги. Рослини з м’ясистим листям, які вирощують в основному заради їх цвітіння (хойя, каланхое Блоссфельда і т. д.), розглядаються як квітучі або декоративно-листяні кімнатні рослини.

Сукуленти є гарними рослинами для дітей, оскільки за ними легко доглядати, вони можуть витримувати тривале відсутність турботи і неправильний догляд і їх легше розмножувати порівняно з рослинами інших груп.

Сотні існуючих сукулентів сильно розрізняються за формою і розмірами. Більшість з них мають форму розетки, так як щільне розташування листя допомагає зберегти воду в їх пустельному місцеперебування. Незважаючи на велику різноманітність форм, сукуленти дивно схожі у своїх потребах. Вони розвивалися в сухих районах світу, та їх загальні вимоги пов’язані з цим середовищем проживання. Сукулентів необхідний добре дренування ї субстрат, сонце, свіже повітря, полив протягом вегетаційного періоду, перебування на відкритому повітрі в літній час і холодний і сухий період спокою взимку.

Догляд за сукулентами в домашніх умовах

Плануючи догляд за сукулентами в домашніх умовах, слід знати, що їм потрібно помірна температура з весни до осені. Сукуленти (на відміну від більшості кімнатних рослин) воліють помітну різницю температур дня і ночі. Зберігайте в прохолодному місці в зимовий період — в ідеалі при 10 -13 °С, але нічого страшного не відбудеться і при 4 °С.

Світло: Підвіконня саме підходяще місце, так як життєво важливо певна кількість сонячних променів. Якщо можливо, виберіть підвіконня на південній стороні, хоча влітку може знадобитися притінення. Хавортія потребує світлому місці, але без прямих сонячних променів.

Полив: Ставтеся з весни до осені як до звичайних кімнатним рослинам, і грунтовно поливайте, коли компост починає висихати. У зимовий період поливайте дуже рідко, раз в 1-2 місяці.

Вологість повітря: Не потрібно обприскувати листя. Головна вимога — свіже повітря; відкривайте влітку вікна.

Пересадка: Пересаджуйте тільки коли необхідно перемістіть навесні в контейнер трохи більшого розміру. Використовуйте дрібний горщик, а не глибокий.

Розмноження сукулентів

Живці легко вкорінюються. Для того щоб здійснити розмноження сукулентів, візьміть стеблові живці, нащадки або листові живці весною або влітку. Дуже важливо дозволити живцями підсохнути протягом декількох днів (великим живцями протягом 1-2 тижнів), перш ніж садити їх у компост. Поливають дуже обмежено і не покривають поліетиленовою плівкою або склом. Іншим способом розмноження є посів насіння — температура для проростання насіння 21-27 °С.

Домашні рослини сукуленти: види, назви й фото

Далі будуть показані фото та назви сукулентів, які можна вирощувати в кімнатному квітникарстві. Це найбільш поширені види сукулентів, які відрізняються прекрасними ботанічними характеристиками. Не всі назви сукулентів відомі вітчизняним квітникарям. Деякі види і назви сукулентів є справжньою екзотикою, яка зустрічається не часто. Тим не менш, з сукуленти завойовують популярність завдяки своїй невибагливості і швидкого зростання. Дізнатися багато корисної інформації про рослини сукуленти можна на цій сторінці алеї. Показані численні фото сукулентів, які ілюструють кожен вид.

У пурпурової форми еоніума деревовидного (Aeonium arboreum atropurpureum) розетки пурпурно-коричневі листя на розгалуженому стеблі.

Кімнатні квіти сукуленти

У еоніуми тарілчастого (А. tabulaeforme) плоскі розетки.

Кімнатні квіти сукуленти

У агави американської (Agave americana) є дві барвисті різновиди:

Marginata (зелене листя облямовані жовтим)

Кімнатні квіти сукуленти

І Mediopicta (кремові листя оточений зеленим).

Кімнатні квіти сукуленти

Агава королеви Вікторії (А. victoriae – reginae) також популярною — її трикутні темно-зелене листя довжиною 15 см облямовані білим.

Кімнатні квіти сукуленти

У алое строкатого (Aloe variegata) вертикальні листя довжиною 15 см з помітними смужками.

Кімнатні квіти сукуленти

Алое присадкувата (A. humilis) — синьо-зелений карлик з білими зубчиками.

Кімнатні квіти сукуленти

Існують види зі стволом, такі як алое страхітливе (A. ferox).

Кімнатні квіти сукуленти

Церопегія Вуда (Ceropegia woodii) з тонкими стеблами близько 1 м завдовжки і з рідкісними листям підходить для підвісних кошиків.

Кімнатні квіти сукуленти

Котиледон хвилястий (Cotyledon undulata) має стебла висотою 30-60 см і листя з хвилястими краями, вкриті білим нальотом.

Кімнатні квіти сукуленти

Котиледон круглолистный (С. orbiculata) — більш великий чагарник з листям у формі ложки.

Кімнатні квіти сукуленти

Деревоподібний стовбур толстянки сріблястою (Crassula argentea) може досягати 1 м.

Кімнатні квіти сукуленти

Товстянка пронизана (С. perforata) і Т. наскельна (С. rupestris) мають стебла, що ростуть крізь листя.

Кімнатні квіти сукуленти

У толстянки плауновидной (C. lycopodioides) стебла, як лусочками, покриті м’ясистим листям.

Кімнатні квіти сукуленти

Товстянка серновидная (С. falcata) має пропеллерообразные листя.

Кімнатні квіти сукуленти

Эхеверія Гармса (Echeveria harmsii) і Е. горбатоцветковая (E. gibbiflora) — чагарнички з розетками листя на кінцях стебел.

Кімнатні квіти сукуленти

Эхеверія витончена (E. elegans), Е. щетиниста (Е. setosa) і Е. мясоцветная (Е. carnicolor) ростуть як сплощені розетки.

Кімнатні квіти сукуленти

Молочай тірукаллі (Euphorbia tirucalli) має членисті стебла. Молочаї бувають різних форм — схожий на кактус М. крупнорогій (Е. grandicornis), кулястий М. огрядний, або пухкий (E. obesa) і т. д.

Кімнатні квіти сукуленти

Фаукарія тигряча (Faucaria tigrina) має листя довжиною 5 см, схожі на «пащу» з м’якими «зубами». Квітки жовті.

Кімнатні квіти сукуленти

Хавортія жемчугоносную (Haworthia margaritifera) утворює кулясту розетку діаметром 15 див. У хаворт товсті бородавчасті листя.

Кімнатні квіти сукуленти

Пахифитум яйценосний (Pachyphytum oviferum) має розетки з яйцевидних листків.

Кімнатні квіти сукуленти

У пахифитума аметистового (P. amethystinum) листя з ліловим відтінком.

Кімнатні квіти сукуленти

Очиток товстолистий (Sedum pachyphyllum) — найпопулярніший. Більшість очитків — низькі рослини з розгалуженим облиственими стеблами.

Кімнатні квіти сукуленти

Але є і чагарникові види, такі як очиток височезні (S. prealtum).

Кімнатні квіти сукуленти

І ампельні, наприклад, очиток Моргана (S. morganianum), і сланкі — О. Зібольда (S. sieboldii).

Кімнатні квіти сукуленти

Молодило паутинистое (Sempervivum arachnoideum) витривало і у нього є багато різновидів, майже не потребують догляду.

Кімнатні квіти сукуленти

Крестовник Роулі (Senecio rowleyanus) з схожими на горошини листям — вид для підвісних корзин або передній частині композиції.

Кімнатні квіти сукуленти

Жовтозілля гвозделістний (S. herreianus) має овальні листя.

Кімнатні квіти сукуленти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code