Кімнатні квіти клівія в домашніх умовах

Перша згадка про квітку припадає на 1828 р., коли англійським ботаніком Джоном Лидли була описана клівія благородна (C. nobilis), знайдена в передгір’ях Південної Африки.

Найпоширеніший з видів, що вирощуються зараз по всьому світу в домашніх умовах, клівія матово-червона (C. miniata), була відкрита в 1850 році.

Незабаром після цього екзотична рослина потрапило в Англію, де квітникарі відразу по достоїнству оцінили його невибагливість і декоративні якості. Пізніше в Натале, Капській провінції, інших регіонах півдня Африки були знайдені ще кілька видів, більшість з яких також стали використовувати як домашні квіти.

Кливиями зайнялися селекціонери Англії, Німеччині та Бельгії, в результаті їх плідної роботи були створені численні міжвидові і внутрішньовидові гібриди на основі C. miniata, що відрізняються пишним цвітінням і різноманітною забарвленням.

В даний час у продажу можна знайти культивари найрізноманітнішого забарвлення, від майже білого до темно-червоної, включаючи всі проміжні відтінки жовтого і помаранчевого кольорів.

На представлених нижче фото – кімнатні квіти кливии деяких найбільш відомих європейських сортів:

На сході рослина не менш поширене і популярне, ніж в західних країнах. У Кореї, Китаї і Японії воно вважається символом довговічності і високо цінується не тільки за яскраві квіти, але і за високо декоративні вічнозелені листя. Тут створено чимало садових центрів, що спеціалізуються на розведенні кливий, місцевими селекціонерами виведено ряд ряболисті гібридів, у тому числі досить компактних, що сприяє ще більшому зростанню популярності культури. У Китаї низькорослі форми кімнатних квітів клівії з помаранчевої забарвленням є одними з найулюбленіших домашніх рослин і зустрічаються майже в кожній родині. У цій країні вони також традиційно використовуються для прикраси різних історичних споруд.

Кімнатний квітка клівія

Настільки широка поширеність викликана не тільки декоративними якостями, але і рядом біологічних особливостей культури. Незважаючи на африканське походження, її можна вважати майже ідеальним кімнатною квіткою. Клівія не потребує яскравому світлі, її не обов’язково розміщувати на підвіконні або в безпосередній близькості від вікна. Рослина буде непогано розвиватися на столі, стелажі, і навіть в глибині приміщення за умови достатнього освітлення.

Тіньовитривалість кімнатній клівії, здатної рости там, де більшість інших культур існувати не можуть, робить її незамінною для оформлення офісів, зимових садів, житлових кімнат.

До достоїнств рослини можна віднести і невимогливість до вологості повітря, що дуже важливо для домашнього квітки.

Клівія чудово переносить сухе запилене повітря приміщень з центральним опаленням, її не потрібно регулярно обприскувати і рясно поливати, що значно полегшує догляд.

Квітка клівія на фото

Деякі умови, які культура пред’являє квітникарю – це період спокою з прохолодною температурою і майже без поливу, а також постійне місце, без перестановок і поворотів горщика. Якщо ці вимоги дотримані, в кінці зими – початку весни з’являться численні яскраві квіти, які будуть поступово розширюватися протягом місяця. При цьому невибаглива рослина настільки, що навіть у разі істотних похибок у догляді воно, можливо, не зацвіте, але як і раніше залишиться декоративним завдяки віялу щільних, шкірястих темно-зелених листків.

Домашній квітка клівія

Ще одна якість клівії, довговічність, також привертає до неї увагу квітникарів. Дійсно, при гарному догляді окремі екземпляри можуть доживати до 40 років, не потребуючи частих пересадок і омолодження, при цьому з роками стаючи все більш декоративним. Дорослі, що розрослися клівії можуть випускати одночасно до 40-50 квітконосів, перетворюючись під час цвітіння в яскравий барвистий букет з екзотичних квітів.

Квітка клівія на фото в інтер’єрі

В інтер’єрі рослина найбільш ефектно виглядає в якості солітера, в хороших умовах воно може досягати у висоту 90 см. до Речі, клівія — одна з небагатьох культур, яка здатна очищати повітря від тютюнового диму, тому великі екземпляри дуже доречні в холах і фойє. Відзначимо, що якщо квітка росте там, де багато курять, для відновлення його рекомендують час від часу виносити на свіже повітря, наприклад, у тінистий сад.

Домашні квіти: клівія кімнатна

Рослина може вирощуватись на гідропоніці. Непогано розмножується насінням, які одержують шляхом штучного запилення, однак при дозріванні насіння витрачає занадто багато сил, що позначається на інтенсивності подальшого цвітіння. Якщо немає необхідності в насіннєвому розмноженні, для збереження декоративності квітки переважно без необхідності не допускати зав’язування плодів.

Нижче наведені фото кімнатної квітки кливии в інтер’єрах різних житлових і офісних приміщень:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code